Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petrocup 2013 výsledky

PETROCUP 2013

Tradičně o prvním červencovém víkendu se konal  7. ročník fotbalového turnaje Petrocup pro mladé dívky a muže. Počasí a nálada sportovcům přála, což se promítlo do jejich výkonů , takže i nezúčastněný divák si přišel na své.

p7051380.jpgNež se zaměříme na fotbal, je nutné připomenout, že předskokana Petrocupu v pátek udělal 3.ročník turnaje v nohejbale amatérských trojic. Pánové se vrhli do lítých klání s velkou vervou , někteří přijeli opravdu zdaleka (Sokolíci  Kolovraty). Všichni svorně tvrdě bojovali o co nejlepší umístění a k tomu intenzivně doplňovali energii ve zdejším kiosku, na což nejeden nohejbalista v pozdějších hodinách doplatil. 8 trojic se utkalo systémem každý s každým na dva vítězné sety. Po klíčových zápasech  nakonec na madailových místech skončili očekávané týmy v pořadí: 1. Fešáci, 2. Pobřeží  kocoviny (obhájci  trofeje), 3. Sparta Petrovice. Bramborovou medaily si odnáší další domácí celek – 47, který se musel obejít bez dvou hráčů základní sestavy. Náhradníci však bojovali zdařile. Další pořadí: 5. Sokolíci Kolovraty, 6. Omyl přírody, 7. Chedrbí B, 8.Chedrbí A. Na putovním poháru tedy přibude další štítek a první 3 týmy si odnesli na památku krásné medaile a další ceny. Někteří sportovci se k oslavě poté odebrali do místního kulturního domu na diskotéku, kde už se řada vyznavačů míče fotbalového chystala na zítřek.

Obsazení letošního turnaje se rodilo velmi ztěžka. Zejména ženská část byla pro pořadatele opravdu oříškem. Nakonec se vše v dobré obrátilo a mohli jsme přivítat 5 týmů žen a stejně mužů . Zaznamenali jsme celkem 3 nováčky. Jak se později dozvíme, jejich osudy byly různé. Vítězství obhajovali muži Kluky a ženy Poděbrady. V ženské části soutěže bylo prakticky od začátku jasno, že nováček Čáslav nebude mít konkurenci. Dívky , které úspěšně reprezetují i ve velkém fotbale dominovaly a bezpečně postoupily do finále, kde smetly domácí Petrovice A 4:0, 3.místo obsadily Poděbrady, které dorazily oslabené o několik stabilních členek. Na čtvrté pořadí se vyhoupl bojovný Kaňk díky diskvalifikaci Petrovic B pro nedostatek hráček. V příštím ročníku předběžně přislíbily účast ženstva Kutné Hory,Hradišťka a Jestřábí Lhoty. Kdyby to vyšlo, tak pro pány už by asi nezbylo místo. Ale nepředbíhejme...

p7061523.jpgNováček mužské části HERO tým bojoval statečně, ale nedostatek zkušeností se zdejším turnajem byl znát, takže nakonec obsadil hezké 5 místo. Druhý nováček Červené Janovice zdejší prostředí  zná, což se projevilo i celkově 3. místem, když v zápase o bronz zvítězili nad domácími Petrovicemi na penalty. Do finále se probojovali obhájci z Kluků a Opatovice. Velezkušný tým dobře naladěných Opatováků proti mladšímu soupeři udržel v základním čase remízu a v penaltovém roztřelu byl šťastnější. Gratulujeme k vítězství i k sudu dvánactistupňového piva od hlavního sponzora turnaje Hubertus Kácov.  Nejlepším hráčem ředitelství turnaje zvolilo Jaroslava Vlacha z týmu Opatovic, nejlepší hráčkou se stala hvězda z Čáslavi Michaela Karafiátová, nejlepší brankáři jsou tradičně z Petrovic – Jaroslav Vančura a Alena Vlasáková.

Letos poprvé se nezapomnělo ani na petrovickou budoucnost. Dorostenci  dostali příležitost si zahrát proti dívkám, aby našli motivaci pro další sportovní rozvoj. Výsledek nebyl důležitý. Především se založila další dobrá tradice.

Díky štědrým sponzorům se podařilo pro týmy i jednotlivce zajistit krásné ceny, které jistě všem udělali radost, proto bychom chtěli poděkovat pivovaru Hubertus Kácov, Obci Petrovice I a dále těmto: Městské lesy a rybníky Kutná Hora, Nářadí a nástroje Jana Klemáková, Fritherm Čáslav, Martina Francová, Obchod Kvadrant, Zuzana Piskáčová, Jiří Franc, Václav Jakeš . Bez nich by turnaj neměl ten pravý lesk.

O spokojenost hlavně v občerstvování  všech sportovců i hostů se starala armáda pořadatelů a že dobře o tom svědčí  například i 9 vytočených sudů piva a mimojiné 19 litrů zelené a snědených 110 steaků, kila číny a desítky klobás. Zvláště patří poděkování oběma Jiříkům – Dieneltovi a Velátovi, bez jejichž mravenčí práce by se turnaj nikdy neuskutečnil.

Hezkou tečku za turnajem  zajistilo duo Paštika-Turnovský a na své si přišli i příznivci jiného než sportovního vyžití. Akce se poprvé odehrála pod hlavičkou Občanského sdružení pro sport Petrovice I. a i když byly někdy nervy na pochodu, rozhodně se vydařila. Tak se těšme na další ročník. Fotbalu zdar a ženskému zvlášť.

Fotogalérie pana Svobody zde: a pana Severy zde.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář